Вт. Тра 28th, 2024

Експерти вже попереджають про можливі наслідки для глобальної економіки і політики.
Щонайменше 62 проекти з видобутку літію та інших ключових мінералів для зелених технологій знаходяться під управлінням китайських компаній по всьому світу. Це стрімкий розвиток викликає настороженість в США і ЄС, які можуть ввести нові мита на експорт з КНР.

Протекціоністські заходи, такі як тарифні війни, були характерні для економічної політики попереднього президента США, Дональда Трампа. Нинішній президент Джо Байден хоча і виступав проти таких заходів, не скасував раніше введені тарифи і продовжив скоротити доступ Китаю до американських технологій з метою національної безпеки.

Китай вже домінує у виробництві сонячних панелей, літій-іонних батарей та електромобілів, що викликає занепокоєння в США, оскільки ці галузі вважаються стратегічно важливими для майбутнього відновлюваної енергетики.

За даними Центру досліджень в області енергетики і чистого повітря (CREA), екологічно чиста енергетика склала 40% зростання ВВП Китаю в минулому році. Візит Йеллен до Китаю був затьмарений занепокоєнням з приводу надлишкових виробничих потужностей в Китаї, підтримуваних державними субсидіями, що призводить до демпінгу цін на світовому ринку.

Введення нових тарифів може спровокувати інфляцію в країнах, що застосовують торгові обмеження, так як це збільшує вартість продукції для кінцевого споживача.

Китайські компанії продовжують нарощувати і експорт обладнання для зелених електростанцій. Це відбувається, незважаючи на погрози США і ЄС ввести обмеження.

За даними Wood Mackenzie, в 2022 році поставки обладнання для вітряних і сонячних електростанцій з Китаю зросли на 64% – до $ 52 млрд.і потужність ланцюжка виробництва в Китаї здатна була задовольнити весь щорічний світовий попит на сонячні електростанції в 2023 році.

“Багато з цих модулів продаються в Європу, що призводить до дисбалансу між попитом і пропозицією сонячних модулів в ЄС. Це також призвело до того, що ціни на модулі європейського виробництва впали до рекордно низького рівня, що зробило європейське виробництво практично фінансово нежиттєздатним, що викликає питання про те, як глобальний ланцюжок поставок сонячної енергії повинна реагувати на збільшення виробництва в Китаї», — вважають багато аналітиків.

 1,551 total views,  5 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *