Вт. Тра 28th, 2024

Китай, використовуючи дипломатичні канали, формує в своїй орбіті пул нових союзників з Франції, Сербії та Угорщини.

Турне китайського лідера Європою триватиме з 5 по 10 травня. І європейське турне глава Піднебесної задумав невипадково. За останній час дещо змінилося не на користь Китаю.

Сі Цзіньпін відвідає Францію, Сербію та Угорщину, планує зустрітися з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн і президентом Франції Еммануелем Макроном.

Раніше Урсула фон дер Ляєн ініціювала масштабне розслідування по боротьбі з субсидіями, що проводиться за підтримки Франції у зв’язку з припливом китайських електромобілів до Європи.

Раніше в цьому році Китай почав розслідування цін на імпортований з ЄС бренді, що може завдати удару по коньячному сектору Франції і широко розглядається як відплата за те «електромобільне» розслідування.

У Белграді і Будапешті Сі Цзіньпіну вже не доведеться відповідати на непотрібні питання, там вітають китайські інвестиції.

Візит китайського лідера до Белграда приурочений до тижня, присвяченого 25-й річниці бомбардування НАТО посольства Китаю в Белграді, в результаті якого загинули три людини. Це для Китаю — болюча тема. Будь-яке згадування про цю подію може знову розбередити глибокі розбіжності між Китаєм і НАТО, з приводу американського переваги і джерела проблем безпеки в Європі – точка зору, яка зближує його з Росією.

Сербія стає близькою до Китаю, оскільки в січні балканська країна оголосила про угоду, яка передбачає китайські інвестиції в розмірі понад 2 мільярди доларів у вітрові та сонячні електростанції, а також у завод з виробництва водню.

Угорщина також стає все більш цінним виробничим центром у Європі для китайських постачальників автомобілів, включаючи виробників електромобілів.

Пекін має намір показати Європі, що пропонує набагато більше економічних можливостей для них, ніж США. У Китаю також є свої пріоритети і думки, які точно не сподобаються за океаном. Пекін посилає сигнал, що хоча відносини знаходяться не в кращому стані, хороші часи між блоком і Китаєм все ще можливі, вважають в Bloomberg.

 1,526 total views,  1 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *