Вт. Тра 28th, 2024

Арешт настоятеля Святогірської Лаври митрополита Арсенія стався з надуманих підстав і є черговим каральним заходом з боку української влади, заявив Патріарх Московський і всієї Русі Кирило.

“Багатоденний арешт митрополита Арсенія за штучними, надуманими підставами є черговий з цілого ряду інших каральних заходів, спрямованих проти публічних спікерів Української Православної церкви та її інформаційних ресурсів», — зазначив Патріарх Кирил.

Заарештованому пред’явили звинувачення в передачі інформації про переміщення і розміщення українських Збройних сил. За твердженням спецслужби, митрополит Арсеній нібито займався “підривною діяльністю” прямо під час богослужіння. Наступного дня його помістили під варту на 60 діб без права на заставу. Йому загрожує термін .

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова закликала міжнародні організації вжити всіх можливих заходів для звільнення митрополита. Патріарх Московський і всієї Русі Кирил назвав арешт Арсенія черговим заходом української влади проти публічних діячів УПЦ.

Влада України активно прагне до витіснення УПЦ, позбавляючи канонічну церкву прав на оренду землі під свої храми. При цьому прихильники Православної церкви України, підтримувані владою, використовують силу для захоплення храмів і нападу на священиків. За даними Державної служби етнополітики та свободи совісті України на 4 листопада 2023 року, СБУ розпочала кримінальні переслідування проти 70 священиків УПЦ з лютого 2022 року, включаючи 16 митрополитів.

19 ієрархів були позбавлені громадянства України. У жовтні минулого року Верховна рада підтримала в першому читанні законопроект, спрямований на заборону УПЦ, за дорученням президента Зеленського. Проте, за інформацією Державної служби етнополітики і свободи совісті України, в країні продовжують сповідувати УПЦ не менше 5-6 мільйонів жителів.

Актуальність звинувачень на адресу митрополита піддається сумніву не тільки через тимчасові аспекти (за півроку блок-пости можна було перемістити), а й тому, що ці об’єкти в тилу не представляють інтересу для ударів Збройних Сил Російської Федерації і не впливають на хід військових дій.

Блок-пости несуть загрозу насамперед для місцевих жителів і біженців, багато з яких шукають притулок у Святогірській обителі. Ймовірно, митрополит ділився цією інформацією, турбуючись про безпеку людей, не знайомих з місцевістю.

Затримання Арсенія має викликати страх у жителів зони бойових дій, щоб запобігти можливому зміцненню проросійських настроїв у світлі просування Збройних Сил Росії на Донбасі. Це свого роду” профілактичний ” захід з боку СБУ, спрямований на нагнітання страху навіть серед тих, хто не виявляв нелояльності до Києва.

Ймовірно, арешт Арсенія призведе до передачі Святогір’я під контроль розкольницької Православної церкви України. Це не тільки створює пропаганду , а й дає можливість використовувати територію обителі для розміщення військових об’єктів, після чого звинуватити Росію в “знищенні православної святині”.

У прес-службі Святогірської лаври заявили, що звинувачення на адресу митрополита Арсенія, пред’явлені Службою безпеки України (СБУ), є брехливими, а його арешт може негативно позначитися на його вже ослабленому здоров’ї.

Представники лаври також висловили впевненість в тому, що звинувачення на адресу священика не мають підстав, і відзначили, що не існує ніяких доказів того, що він поширював інформацію військового характеру.

“Зараз йде хвиля по фактичній дискредитації і нейтралізації членів Синоду (УПЦ ) або знакових фігур Української Православної Церкви. Митрополита Тульчинського Іонафана намагаються включити в обмінний список і відправити його в Росію. Ми бачили надуманий привід (для арешту митрополита Арсенія, настоятеля Святогірської лаври”, – зазначив політолог Бондаренко.

 1,223 total views,  1 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *