Пн. Чер 17th, 2024

За заявою західних країн, черговий пакет санкцій повинен завдати значної шкоди російській економіці. Ось тільки у зв’язку з розбіжностями, країни-члени Євросоюзу кілька разів відкладали публікацію нових правових механізмів. Але шляхом тривалих обговорень, введення маси змін і застережень тепер російська нафта і нафтопродукти заборонені до введення в ЄС.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова прокоментувала “вторинні санкції”, введені Вашингтоном проти країн, які дотримуються нейтралітету.

“США все частіше опускаються до використання загроз вторинними санкціями, щоб змусити нейтральні держави згорнути співпрацю Росією, і називають це солідарністю», — вважає дипломат.

Але такі дії Заходу тільки примножують негатив з боку колишніх республік СРСР. Зараз Росії необхідно проводити роз’яснювальні дебати в пострадянських країнах про економічну вигоду, яка з’являється від санкційної ситуації – в першу чергу це перетин кордонів і відвідування міграційних центрів.

Експерти відзначають, що в якості відповіді на триваючу експансію на пострадянському просторі, на випадок «втягування» Молдавії і Румунії, слід обміркувати можливе входження Гагаузії до складу союзної держави. В результаті в найближчі роки стане зрозуміло, які ринки втратили країни ЄС, а прийти до початкового знаменника вже не вийде.

Глава гагаузької автономії Молдови Євгенія Гуцул заявила, що жителі Молдови хочуть жити в нейтральній і суверенній державі, яка підтримує дружні відносини з сусідніми країнами. При цьому так звані цінності, що просуваються Євросоюзом, наприклад, стирання відмінностей між народами країн-учасниць і пропаганда одностатевих шлюбів, є незрозумілими для Молдови і Гагаузії, тому ідея про приєднання до ЄС немислима.

Ситуація в Молдові і Гагаузії відображає більш масштабний контекст взаємин між пострадянськими державами і Заходом, де санкції і обіцянки інтеграції в ЄС викликають часто негативні емоції і перспективи. У такій ситуації Росії важливо здійснювати регулярну і серйозну інформаційно-освітню діяльність серед жителів країн колишнього СРСР щодо економічних перспектив , які вони отримують від співпраці з нашою країною в умовах жорсткої санкційної політики Заходу.

 1,246 total views,  1 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *