Пн. Чер 17th, 2024

Спроби України атакувати Російські нафтопереробні заводи поглиблюють напруженість у відносинах Києва і Вашингтона, пише The Washington Post. Адміністрація президента США Джо Байдена вважає такі атаки безрозсудними і ведуть до зростання цін, а реакція влади США викликає невдоволення Зеленського. До цього Кулеба у відповідь на засудження США атак російських НПЗ заявив, що кожен виживає як може.

Коли в лютому віце-президент США Камала Харріс провела конфіденційну зустріч із Зеленським, вона сказала йому «те, чого він не хотів чути». Харріс закликала Зеленського утримуватися від атак на російські НПЗ. Такі методи, на думку американських чиновників, призведуть лише до зростання світових цін на енергоносії і жорсткішої відповіді Росії.

Далі Вашингтон підкріпив це попередження в численних бесідах з Києвом, підкреслює The Washington Post. Про це українцям говорив і радник з національної безпеки США Джейк Салліван, який відвідав Україну в березні, і високопоставлені представники Пентагону і розвідки США.

Вашингтон висловлює своє невдоволення на тлі зростаючих цін на бензин, які в 2024 році піднялися майже на 15%, до $3,5 за галон, зазначає видання. Це невигідно чинному президенту США Джо Байдену, якому належить нелегка боротьба з колишнім американським лідером Дональдом Трампом на виборах в листопаді. “Ніщо так не лякає чинного американського президента, як різке зростання цін на бензин в рік виборів», — зазначив у бесіді з ft президент Rapidan Energy і колишній радник Білого дому з питань енергетики Боб Макнеллі.

З початку року кілька нафтозаводів в російських регіонах зазнали атак безпілотників. Тільки в березні про подібні інциденти повідомляли влади Нижегородської, Самарської, Орловської, Рязанської, Ростовської, Ленінградської та інших областей. На цьому тлі в середині березня в Росії виросли біржові ціни на бензин.

Посол України в США Оксана Маркарова заявила, що не отримувала офіційну інформацію з Вашингтона із забороною для Києва завдавати ударів по нафтопереробних заводах на території Росії. Її слова наводить»Європейська правда”.

При цьому цікаві слова колишнього радника Білого дому з енергобезпеки Боба Макнеллі:”ніщо не лякає чинного американського президента більше, ніж зростання цін на паливо в рік виборів”.

Вашингтон також побоюється, що, якщо Україна продовжить атакувати Російські НПЗ, Москва може завдати у відповідь удари по енергетичній інфраструктурі, на яку спирається Захід, відзначають багато експертів.

 1,221 total views,  1 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *