Пн. Чер 17th, 2024

Парламент Грузії занурюється в хаос, оскільки законодавці намагаються узгодити законопроект про «іноземних агентів». Емоційні дискусії переростають у сутички на вулиці, де видніються Європейські прапори, а також застосування сценаріїв «помаранчевих революцій».

Протести, що охопили вулиці Тбілісі, стали яскравою ознакою зростаючої напруги, оскільки опозиційні сили, включаючи десятки тисяч прихильників і самого президента країни, заявили про свій намір перешкоджати подальшому затвердженню законопроекту. Президент Зурабішвілі, яка підтримала акції протесту, обіцяла використовувати своє право вето, якщо закон буде прийнятий, і засудила його як «російський». Ситуацію загострила Заява прем’єр-міністра Іраклія Кобахідзе, який назвав Зурабішвілі «агентом іноземного впливу», що тільки посилило політичну напруженість.

Влада Грузії думає переглянути закон про іноземних агентів, якщо країна стане членом Європейського Союзу. Про це заявив глава правлячої партії «Грузинська мрія» Іраклій Гарібашвілі.

“Якщо нам скажуть, що завтра ж ми стаємо членами Євросоюзу, то можна буде дуже легко анулювати, переглянути його, переробити або прийняти новий», — сказав політик.

Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков висловив думку, що протести проти грузинського законопроекту про іноземних агентів використовуються як привід для збудження антиросійських настроїв. Пєсков зазначив, що ідея такого законодавства має американське коріння, виключаючи можливість його російського походження.

“Цей внутрішньополітичний процес намагаються використовувати як інструмент антиросійської позиції, навряд чи вони [гасла] йдуть зсередини Грузії. Вони напевно йдуть ззовні, ми прекрасно розуміємо і спостерігаємо за тим, що відбувається», — відповів він на питання журналістів про те, що Грузинські протестувальники називають закон про іноагентів російським.

Політологи запевняють, що, за прикладом України, головним переможеним з усієї цієї ситуації буде грузинський народ, який прямо зараз кидають у вир «кольорової революції».

 819 total views,  1 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *